Potřebujete něco vytisknout na 3D tiskárně? Žádný problém

Technologické vymoženosti moderní doby téměř neznají mezí. Co například dokážou vyrobit současné 3D tiskárny, nad tím laikovi zůstává až rozum stát.

Asi jste se už někdy setkali s pojmem 3D tiskárna. Jedná se o výrobní postup, v rámci kterého produkt vzniká z tzv. 3D předlohy (v digitální podobě). Těžko pochopitelné, že? Přitom to prý je jednoduché. Výsledný výrobek se rodí postupně, a to tzv. natavováním tenkého plastového proužku. Možná to bude snadnější pochopit obráceně. Představte si hotový model, který rozkrájíte na tenké plátky a ty následně namalujete pomocí tavné pistole. Daný předmět zkrátka musíte vymodelovat, a to jak ručně, tak s pomocí 3D skeneru.

3D tiskárna vyrobí téměř všechno

Moderní 3D tiskárny pak neznají mezí, vyrobit prý dokážou téměř všechno. Různé figurky a postavičky či modely staveb jsou ještě pochopitelné. Na 3D tiskárnách se ale vyrábějí šperky, busty, loutky, ale i náhradní díly pro automobily stejně jako automobily samotné! To už můj rozum moc nepobírá, a mohu tak skutečně jen žasnout. Jako i nad tím, že na 3D tiskárně se třeba vyrábějí i samotné 3D tiskárny. Velký průlom 3D tiskárny zaznamenaly i v medicíně. Dokážou totiž vyrobit 3D model srdce, kloubní náhrady i zubní implantáty.

3D modelování

3D tiskárnu můžete mít i doma, ale lepší je samozřejmě obrátit se na profesionály, které najdete například na 3dees.cz. Potřebujete něco nechat vytisknout na 3D tiskárně? Vyzkoušejte 3D tisk na zakázku. Zkušení 3D modeláři vám nabízejí kompletní služby doslova od A do Z, tedy od návrhu v podobě designu přes 3D modelování až po finální produkt v podobně funkčního modelu. Všemu samozřejmě předchází odborné poradenství týkající se nejenom volby samotné tiskárny, ale třeba i jejího financování. Díky 3D modelaci, která se tak může stát součástí i vašeho podnikání, rozhodně půjdete s dobou.