6 důvodů, proč využít služeb realitního makléře

Možná si pamatujete, že v minulosti nebyl realitní makléř příliš oblíbenou osobou. Dnes je tomu však jinak. Na realitním trhu si můžete vybrat realitní kancelář, která poskytuje komplexní služby, které vám pomohou bez problému prodat dům nebo koupit byt. Víte, proč využít služby profesionálů a využít jejich pomoci?

1) Orientace na realitním trhu

Velkou výhodou realitního makléře je jeho přehled. Na trhu s nemovitostmi se pohybuje denně, a tak ví, za jakou cenu a v jaké lokalitě se domy a byty prodávají. S těmito informacemi pro něj není prodej domu tak náročný a zdlouhavý, jak může být pro vás, pokud se rozhodnete dům prodat svépomocí.

2) Stanovení prodejní ceny

Díky přehledu na trhu a každodenní práci na trhu s nemovitostmi dokáže makléř stanovit reálnou cenu, za kterou je možné dům prodat. Samozřejmostí jsou informace od vás, a to jak o stavu nemovitosti, tak o velikosti pokojů a celkových dispozicích. Zohlednit se dá také lokalita, vybavenost v okolí a další výhody, na které makléř potencionálního zájemce upozorní.

3) Profesionální přístup

V mnohých případech ocení také kupující, když bude při koupi domu jednat s profesionálem. Využití služeb realitní kanceláře pokazuje na to, že nemáte co tajit, že prodáváte nemovitost, která je naprosto v pořádku a že jako prodávající domu chcete mít veškeré dokumenty a podklady předepsané podle zákona a realitní kancelář vám svými službami šetří čas a starosti.

4) Nemusíte na prohlídky

Ti, co prodávají dům nebo byt, často nemají čas, aby se s potencionálními zájemci o dům nebo byt scházeli denně, když mají práci, povinnosti doma a také chtějí stíhat své koníčky. Výhodou realitního makléře je, že může jít na veškeré tyto schůzky za vás a zodpovědět na nich i složité otázky.

5) Makléř je obchodník

Další důležitou výhodou, proč je na místě využít služeb realitního makléře, je také to, že makléř rovná se obchodník. Realitní makléř dokáže dotáhnout veškeré obchody do konce. Ví přesně, jak se v danou situaci zachovat, jak působit na své okolí a jak profesionálním přístupem prodat nemovitost, kterou byste sami prodávali třeba dlouhé měsíce.

6) Komplexní služby

Výhodou realitní kanceláře je také to, že si nemusíte hledat zvlášť realitního makléře, zvlášť právníka a zvlášť například fotografa, který vyfotí vaši nemovitost. Dobrou realitní kancelář poznáte tak, že pro vás dokáže zajistit všechny tyto služby. Od nafocení domu, přes vytvoření inzerátů až po právní servis a samotný prodej domu.