5 základních předností infratopení

Už jste slyšeli o infratopení? Pokud ne, pak si zcela jistě vzpomenete na klasická kachlová kamna. Možná si ťukáte na čelo a říkáte, že se přece musí jednat o úplně jiný styl vytápění. Nikoli, existuje mezi nimi poměrně velká podobnost. Infrapanely fungují tak, že dokážou nejprve ohřát veškeré povrchy v interiéru a sekundárně poté dochází k ohřevu vzduchu. U kachlových kamen byla situace takřka totožná. Výsledkem je maximální tepelná pohoda. Infratopení ale nabízí i spousty dalších předností. 5 nejznámějších si představíme podrobněji.

Minimální investice při zařizování infratopení

Řešení klasického otopného systému se zdrojem v podobě kotle a podlahového či standardního radiátorového vytápění je neskutečně nákladné. Infrapanely se jednoduchým způsobem nainstalují na strop, případně na stěnu a máte vyhráno. Počáteční investice bude mnohem nižší.

Citelné snížení nákladů na vytápění

Moderní infratopení dokáže snížit energetickou spotřebu až o 50 %. Pro některé z infrapanelů nepotřebujete dokonce ani přípojku na 300 W. Samozřejmostí je u tohoto typu vytápění také znatelně menší množství tepelných ztrát. Počítejte i se sníženou úrovní elektrosmogu.

infratopení

Pro člověka přirozené teplo

Sálavé teplo je pro lidský organismus mnohem přirozenější než uměle řešený otopný systém. Vždyť na podobném principu funguje i sluneční záření, které ohřívá okolní předměty, z nichž jde následně teplo do vzduchu.

infratopení

Jednoduchá oprava a výměna infrapanelů

Nastane-li problém se standardním vytápěním či kotlem, čeká vás nejspíše poměrně zdlouhavá oprava. U infrapanelu se s ničím takovým nesetkáte. V případě poruchy se jednoduše vymění a je po problému.

Elegantní doplněk v interiéru

Vzhledově jsou infrapanely unikátní. Sloužit mhou klidně i jako obrazy. Necháte si na ně aplikovat motivy dle vašeho uvážení a dokonale vám oživí interiér. Vybrat si můžete i přímo z fotobanky společnosti Jiří Gottwald - infratopení. Aktuálně jsou k dispozici i elegantní bezrámové modely schopné sloužit jako zrcadla. 

infratopení