Jak ušetřit za tisk? Vyzkoušejte kompatibilní barvy do tiskárny

Hodně tisknete a potřebujete trochu snížit své náklady? Díky správné volbě náplní dokážete ušetřit na tisku i výraznější částky. V čem jsou kompatibilní náplně do tiskáren jiné, jaké jsou cenové rozdíly a proč se pro ně rozhodnout? To vše se dozvíte v tomto článku.

Drahé originální tonery

S originálním tonerem jde o sázku na jistotu. Do své tiskárny dáte to nejlepší, co je na trhu dostupné a co je pro daný model vhodné. Jenže si za to připlatíte. A často až několikanásobně. Většinou se to dá říci tak, že čím nižší je pořizovací cena tiskárny, tím více si následně připlatíte za dokupování nových náplní. Samozřejmě však v podobě drahých originálních tonerů dostanete odpovídající kvalitu v rámci dlouhé výdrže a maximálního využití tiskových kvalit daného zařízení.

V čem jsou jiné kompatibilní náplně do tiskárny?

A jaké jsou hlavní rozdíly u alternativních tonerů? Nejvýraznějším odlišujícím faktorem je rozhodně cena. Jen pro příklad je možné uvést jednu kazetu s náplní od nejmenovaného originálního výrobce, která stojí kolem 500 korun. A přesně pro ty stejné modely tiskáren najdete i kvalitní alternativní náplně do tiskárny, kdy se cena za jeden kus pohybuje kolem 100 korun. A to už je rozdíl opravdu značný, nemluvě o tom, že většinou je do barevných tiskáren potřeba hned 5 náplní. Za jedno pořízení nových náhradních tonerů můžete ušetřit až 2000 korun, což už je znát. Kompatibilní náplň pořídíte klidně za cenu nižší až o 80 procent, a to i přes zachování určitého stupně kvality. Už dle takto nižší ceny je jasné, že nemůžete očekávat na chlup stejné výstupy a vlastnosti jako od precizně zpracovaných a do puntíku vyladěných drahých originálních inkoustů. I přesto lze však na trhu najít velmi povedené tonery, se kterými tiskárně nijak neublížíte a ještě získáte velmi dobrou kvalitu tisku a uspokojivou výdrž. Samozřejmostí je pak splňování nároků na zdravotní nezávadnost, což platí pro originální i kompatibilní náplně do tiskáren. Někdy se setkáte také s radami, že je dobré používat neoriginální tonery, ale jednou za čas je potřeba pořídit pravé náplně od dané značky tiskárny. Ovšem pokud zvolíte dostatečně kvalitní náhradu, nemusíte dělat ani toto střídání.

Ušetřete značné procento nákladů

Díky stále se zlepšující se nabídce alternativních inkoustů si hravě pořídíte opravdu dobré náplně za zlomek ceny. Když to následně sečtete třeba v horizontu několika let tisku, nebo v případě častého tisknutí dokumentů, dostanete se na velmi zajímavou ušetřenou částku. Dnes se setkáte i s natolik propracovanými typy, které skoro přímo nahrazují originály i díky přítomnosti elektronického čipu sloužícího ke komunikaci s tiskárnou. Výrobcům tiskáren a k nim doporučovaných náplní se to samozřejmě nelíbí a všechny tyto společnosti nabízející kompatibilní tonery pro ně představují nežádoucí konkurenci. Z toho však opět těží zákazníci, protože bez alternativní nabídky by třeba cena náplní byla ještě vyšší a pomalu by se nevyplatilo vlastnit tiskárnu.

Tisk bez starostí a levněji

Pro perfektní výsledky i při používání levných neoriginálních náplní je potřeba dobře zvolit výrobce. Například u náplní značky TonerPartner si užijete stále stejnou kvalitu tisku, kdy téměř nepoznáte rozdíl za výrazně nižší cenu. Výhodou je i záruka funkčnosti, kdy jsou před prodejem inkousty pečlivě zkoušeny a testovány, jak fungují. Díky tomu je součástí i pojištění případných škod na tiskárně. Výroba kompatibilních náplní je se všemi potřebnými certifikáty probíhá na území ČR a splňuje všechny české i evropské standardy. V porovnání s některými originálními náplněmi je možná výroba ekologičtější a šetrnější k životnímu prostředí.