7 tipů, jak si poradit se škůdci

Nepříjemný hmyz, hlodavci, a také další škůdci mohou potrápit nejen doma, ale také na zahradě. Víte, jak tomu předcházet, případně se těchto škůdců zbavit? Inspirujte se radami, které vám zajistí opět klidné a pohodové bydlení a čas strávený na zahradě.

1) Zbavte se hlodavců

Přemýšlíte, jak se zbavit hlodavců v domácnosti a nevíte si s nimi rady? Vyzkoušejte odchytové pasti na hlodavce. Do nich dejte granule nebo jinou, například parafínovou směs, která hlodavce přiláká. Vybrat si můžete z několika druhů směsí i granulí. Některé dokonce voní jako vanilka a jsou tak pro hlodavce velmi příjemným lákadlem.

2) Vyzkoušejte pachové odpuzovače

Abyste se vyhnuli problémům se škůdci je dobré pořídit si do svého bydlení pachové odpuzovače. Ty jsou velmi nepříjemné, jak pro krtky, tak pro krysy, potkany, myši a dokonce i kuny. Pachové odpuzovače způsobí, že se k vašemu domu, bytu, nebo třeba sklepu a automobilu škůdci ani nepřiblíží.

3) Pozor na domácí mazlíčky

Při hubení škůdců si dejte pozor, abyste neublížili svým domácím mazlíčkům. Dejte pozor, aby vaše kočka nebo pes nesnědli hubící směs nebo aby se do krmiva pro psy nepřipletly i granule, které slouží pro zbavení se škůdců. V ideálním případě uchovávejte hubící prostředky mimo dosah nejen mazlíčků, ale také dětí. Vyhraďte jim speciální místo, kde se s nimi nemůže nic stát.

4) Odchytové pasti

Pokud jste se rozhodli pro hubení škůdců pomocí granulí a dalších hubících směsí, pořiďte si zároveň si nimi i odchytovou past. Tu dejte na místo, kde se škůdci nejčastěji objevují a do ní nastražte návnadu. Dávejte pozor, aby tato past byla na bezpečném a nedostupném místě pro mazlíčky a děti, poté už jen vyčkejte, až se škůdce do pasti chytne.

5) Jak se škůdcům vyhnout

Předcházet škůdcům se dá, v některých případech to však jde hůře. Vyzkoušejte výše zmíněné pachové odpuzovače, dodržujte ve vašem bydlení hygienické návyky a nikde nenechávejte otevřené potraviny, obzvlášť, když máte často otevřené okna nebo třeba dveře na terasu a dvorek.

6) První pomoc na zahradu

Na zahradě můžete vyzkoušet také voděodolné hubící směsi bez odchytové pasti, ale v tomto případě musíte být velmi obezřetní a pohlídat si, kam jste hubící směs umístili a následně můžete řešit problém, že budete uhynulého hlodavce muset hledat. Dejte pozor, aby jej nenašel váš pes nebo kočka a neotrávili se pozřením tohoto hlodavce.

7) Použití aromatických sáčků

Aromatické sáčky jsou skvělým pomocníkem, pokud se chcete zbavit hlavně hlodavců v domácnosti. Stačí sáček umístit například do rohu pokoje nebo ke zdi. Vůně hlodavce přiláká, ten si sáček sám roztrhne a hubící směs jej zahubí.