Vodní filtr odstraní z kohoutkové vody chlór i pesticidy při zachování zdraví prospěšných látek

Vodovodní filtry jsou v posledních letech čím dál oblíbenějšími pomocníky nejen v domácnostech. Lidé si uvědomují, jak je kvalitní a čistá voda důležitá pro jejich zdraví, a je to pravda. Nebo si myslíte, že dostávat do těla každý den zbytková množství chlóru, ozónu, pesticidů a ropných produktů, byť jsou dle legislativy podlimitní, nám nemůže ublížit?

Kohoutkovou vodu dnes k mytí zeleniny, k přípravě nápojů či k vaření využívá většina domácností. I když se ale vodárny snaží zajistit, aby byla kohoutková voda zdravotně nezávadná a případné nežádoucí látky v ní byly obsažené ve stopovém množství, pravdou je, že filtrace vody není na škodu. Právě vodovodní filtr zbaví vodu všech nežádoucích látek, jako jsou stopy pesticidů, saponátů, pevných částic či chlóru, který negativně ovlivňuje i její zápach a chuť.

Šetří vaše zdraví i životní prostředí

U vody upravené pomocí vodovodního filtru okamžitě poznáte rozdíl, a to už při pití obyčejného čaje či kávy. Navíc, takto upravená voda neprospěje pouze našemu zdraví. Díky tomu, že nebude obsahovat vodní kámen, bude šetřit i vaše kuchyňské spotřebiče a spotřebujete méně elektrické energie. Budete-li pro přípravu pokrmů a nápojů používat filtrovanou kohoutkovou vodu, eliminujete i spotřebu plastů, a tím pomůžete životnímu prostředí.

  • Vodovodní filtry jsou zpravidla umisťovány pod kuchyňskou linku, kde nejsou vidět a při provozu v kuchyni nijak nepřekáží.
  • Jejich nespornou výhodou je dlouhá životnost a mimořádná účinnost díky vysokému množství absorpčních látek.

Velmi oblíbenou alternativou vodovodních filtrů jsou filtrační konvice, které lidé často pořizují do kanceláří nebo na chatu, a to díky jejich mobilitě.

Přístroje pro zdraví

Velmi kvalitní produkty pro úpravu kohoutkové vody najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví, kde můžete pořídit i další přístroje, které vám pomohou v přípravě zdravých nápojů a pokrmů a podpoří tak váš zdravý životní styl. Se správným výběrem vodní filtrace, ale i ionizátorů nebo destilátorů vody vám poradí odborný tým na čísle 800 110 990.