Jak funguje business s autodíly zjistíte ve chvíli, kdy vás zradí vaše auto

Oprava vozidla umí pěkně zamávat rodinným rozpočtem. Naprosto nejhorší je z tohoto pohledu návštěva autorizovaného servisu. I z maličkosti se dokáže vyvrbit mnohatisícová oprava. Je proto dobré rozumět tomu, jak funguje trh s autodíly, a kde po nich sáhnout, když jste v nouzi. Nemusíte být autoservisem, aby se vám po levných a současně kvalitních autodílech vyplatilo zapátrat.

Ceny autodílů se v různých prodejnách zcela zásadně liší. Na ty nejdražší obvykle narazíme v autorizovaných servisech a jde o originální náhradní díly dané značky. Originální OEM díly či neoriginální od jiných značek však rozhodně nemusí být méně kvalitní. Mnohdy se od techniků dozvíte, že kvalitou předčí i originály. I ceny těchto dílů se pak liší podle toho, na jakém místě je kupujete. Obvykle je nejlevněji seženete v e-shopech firem, které však většinou mají i svoji prodejnu. Takovou je i nejlevnější prodejna a e-shop s autodíly v okolí Českých Budějovic. Firma umí autodíly a spotřební materiál dobře nakoupit a současně nenavyšuje cenu svého sortimentu příliš vysokými maržemi.

TIP: Jak funguje byznys s autodíly

Sortiment Voton pro soukromníky i profesionální autodílny

Voton trade nabízí originální OEM autodíly pro celou řadu automobilových značek. BMW, KIA, Volkswagen, Mini, Mazda, Dacia, Opel, Mercedes, Nissan, Chevrolet, Mitsubishi, Volvo, Ford, Peugeot, Daewoo, Audi, Renault, Alfa Romeo, Citroën, Seat, Subaru, Fiat, Škoda, Land Rover, Honda, Suzuki, Porsche, Hyundai, Toyota i Jeep. Výběr potřebných součástek v e-shopu zvládnete snadno i svépomocí. Roztříděné jsou vždy nejen podle značky, ale i konkrétního modelu vozu či roku výroby.

Firma dále nabízí celou řadu univerzálních autosoučástek a automobilového příslušenství. Koupíte zde baterie, brzdový systém, pneumatiky a disky, stěrače, tažné zařízení, výfuky, autožárovky, manžety, palivové hadice a další sortiment pro automobilisty. Voton vám dále nabídne profesionální vybavení a nářadí pro dílny, kapaliny, chemii, autokosmetiku, oleje a maziva.

Výprodej originálních dílů na vozy BMW

Na první pohled by se mohlo zdát, že se mnoho lidí neostýchá investovat do BMW kvality. Jenže pravda je to jenom napůl. Řada majitelů vozů této značky totiž jezdí v ojetinách z bazaru. Ty se k nám pak dostávají již ve stavu, kdy některé autodíly dosluhují a potřebují vyměnit. Ten, kdo sáhl po levnějším automobilu z bazaru, často staršího data výroby, rozhodně nepočítá s drahými investicemi do opravy a autosoučástek. Využít teď lze výprodej originálních dílů BMW, který nabízí Voton. Ty firma vykupuje z rušených skladů autorizovaných servisů. Přímo v e-shopu si snadno dohledáte díl, který hledáte. Obvykle stačí zadat OEM číslo (bez mezer) do vyhledávače. Požádat lze o pomoc i prodejce. Optimální je znát ještě posledních sedm znaků VIN kódu.

Výprodejové díly BMW jsou skladem a firma je doručí obvykle během dvou až čtyř dnů. Na vyžádaní lze požádat o ověření kompatibility dílu s vaším vozem přímo v katalogu BMW.

Kdo maže, ten jede aneb zkuste Eurol

Ve Voton vás rádi upozorní na kvalitu, kterou byste neměli přehlédnout. Za takovou pokládají například oleje značky Eurol. V České republice nejde o příliš známou značku. Podle odborníků z Voton jde však o v Evropě velice oblíbenou a dobře prověřenou značku, kterou lze řadit na úroveň olejů Castrol a Shell.

Eurol je kvalitní olej za dobrou cenu. Prodává se v 75 zemích světa. Jde o nizozemskou značku s více než 40letou tradicí. Nejedná se přitom pouze o privátní značku maziva, ale o produkt přímého výrobce. Díky tomu má celou výrobu oleje vždy kompletně pod kontrolou a olej není „postižen“ střídavou kvalitou. Eurol se prodává ve dvou řadách. Zlatý obal ukrývá plně syntetické motorové oleje. Béžový obal v champagne barvě nabízí polosyntetické a motorové oleje. Obě řady se hodí jak pro osobní vozy, tak pro lehké užitkové vozy. S výběrem správného oleje, ale i s mazacím plánem pro váš vůz vám pomůže i mobilní aplikace, která je k dispozici jak pro iPhone, tak pro Android.