S kvalitním vybavením si budete šití dokonale užívat

Šití je nejen krásný, ale také užitečný koníček. Jakmile v něm získáte cvik a zručnost, dokážete vytvořit krásné doplňky do domácnosti, hračky pro děti, a dokonce i skvěle padnoucí oblečení, jaké v žádném obchodě nekoupíte. A pokud se šití stalo vaší obživou, dobře víte, že zručná švadlena mívá zakázky dojednané na mnoho týdnů, často i měsíců dopředu.

Při šití můžete popustit uzdu fantazii

Jako u každé kreativní činnosti i u šití platí, že kreativitě se meze nekladou. Tvořivost a schopnost hrát si jsou naopak velice žádoucí. Neobejdete se samozřejmě bez znalostí technologických postupů, vlastností jednotlivých druhů materiálů a tvorby střihů, i tak ale máte téměř neomezený prostor pro uplatnění vlastních nápadů. Můžete si nejen navrhovat oblečení pro sebe a celou rodinu nebo zkoušet kombinace různých barev a typů tkanin. Obrovské možnosti jsou i ve vytváření vlastních motivů a vzorů.

Originalita je žádaná všude. A při šití má cenu zlata

Mnohé ženy a dívky propadly tvorbě patchworku nebo vyšívání. První technika umožňuje tvorbu nádherných dek a deček, prostírání, polštářků, batohů a jedinečných kabelek. Lze ho samozřejmě tvořit ručně, ale skvělým pomocníkem nám bude šicí stroj.

Vyšívání skýtá široké možnosti tvorby rozmanitých motivů. Je ovšem velice náročné na přesnost a zdlouhavé. Jen málokterá moderní mu je ochotna věnovat tolik času, aby se dopracovala ke konečnému výsledku. Naštěstí tu jsou vyšívací stroje. A jedním z nejlepších je vyšívací stroj Brother. S nimi každý zvládne zhotovit dokonalou výšivku během chvilky.

Řezací plotr dokáže vytvořit šablonu i z nákresu

Řezací plotr už není přehnaně nákladná záležitost. A zjednodušila se i jeho obsluha. U moderního plotru není nutné připravovat předlohu na počítači. Pokud je vybaven skenerem, dokáže šablonu zhotovit z obyčejného nákresu.