Nejlepší turistické atrakce v Praze? Mnohé lákají i Pražáky

Do Prahy každoročně zavítá přes 4 miliony návštěvníků. Není se čemu divit, protože v naší matičce stověžaté je hodně co zažít. Užijete si tu plavby lodí jako v Amsterdamu, noční život jako v Las Vegas, malou Eiffelovu věž jako v Paříži a hrad, za nějž by se nemuseli stydět ani ve Velké Británii.

Na spoustě turisticky atraktivních místech potkáte i Pražáky. Náplavka, Petřín nebo Letenské sady jsou překrásná místa, kam chodí posedět také místní. Ani turisté by je však neměli vynechat. A co dalšího se dá v Praze zažít?

Procházka historickým centrem je nutností

Milovníci architektury budou v Praze ve svém živlu. Od gotiky přes baroko a renesanci až k novodobé architektuře – stačí se trochu projít. Ikonická je procházka přes Karlův most, ovšem nevynechejte ani Zlatou uličku, Malou Stranu či Staroměstské náměstí. Cestou uvidíte hodně zajímavého, na Starém Městě například visící sochu Sigmunda Freuda.

Na Pražském hradě shlédněte střídání stráží

Pražský hrad je spolu s Karlovým mostem nejpopulárnější místní turistickou atrakcí. Obrovský hradní komplex byl odpradávna sídlem vládce země a dodnes ho tam hlídá také hradní stráž. Střídání stráže je velkolepým ceremoniálem, který si nenechte ujít. Mimochodem, věděli jste, že kritéria pro výběr hradní stráže jsou přísná? Muži musí mít mezi 1,78 a 1,88 m. V zimě nosí tmavě modré uniformy a v létě světle modré.

Kdo chce vidět více než jen exteriér, tomu se vyplatí koupit si kombinovanou vstupenku na hrad, do Zlaté uličky, katedrály sv. Víta a baziliky svatého Jiří.

Na lodi jako v Benátkách nebo v Amsterdamu

Prahou protéká nejznámější česká řeka Vltava, která je dost široká na to, aby se mohla používat pro dopravu. Vltavu brázdí spousta lodí včetně těch turistických. Na mnohé z nich chodí i sami Pražané. Na Prahatrip.cz se dají zakoupit vstupenky například na párty na parníku či na plavbu lodí s večeří a živou hudbou.

Kousek přírody na Petříně či na Letné

Příjemný pohled do zeleně si užijete na Petříně. Na tomto kopci se nachází pražská zmenšenina Eiffelovy věže. Už jen samotná cesta na kopec však stojí za to. Jezdí sem lanová dráha, na niž platí klasické jízdenky na MHD. Z kopce je také krásný výhled na Prahu.

Úplný únik z velkého města pak nabídne rozsáhlý pražský park Letenské sady. Místní sem chodí sportovat či na procházky, turisté posedět na dobré pivo.

Praha v noci nespí

Praha je známá také pro své noční kluby, kasina a bary. V noci to tady žije, takže pokud jste aspoň trochu párty typ, byla by škoda všechnu tu zábavu prospat. Na tom, jestli je víkend, nebo pracovní týden, nezáleží. Pražané slaví každý večer.

Vzpomínka na Beatles

Toužíte-li navštívit v Praze nějaké místo, jehož fotka se bude perfektně vyjímat na Instagramu, měla by to být zeď Johna Lennona. Po smrti Johna Lennona v roce 1980 nakreslil český aktivista na zeď naproti francouzské ambasádě Lennonův portrét. Od té doby se obrázek rozrostl o mnoho barevných motivů i textů a dodnes je připomínkou toho, jak Češi bojovali proti komunismu. Tehdejší policie totiž zeď neustále čistila, zatímco mladí Češi ji stále pokrývali dalšími a dalšími graffiti. Lennonova zeď je kousek od Karlova mostu, tak se sem určitě zastavte.

V Praze toho ovšem objevíte ještě mnohem více. Obecní dům, Tančící dům, Národní muzeum, krásnou ZOO, Trojský zámek, Národní technické muzeum, Josefov, Valdštejnský palác. Člověk aby tu strávil půl roku, než stihne všechno hezké projít.