Dejte svým zákazníkům najevo, že to myslíte s ochranou přírody vážně

Jedním z největších ekologických problémů současnosti je obrovské množství plastů, které nás dennodenně obklopuje. Přestože se pomocí třídění odpadu a recyklace daří negativní dopad plastů na životní prostředí snížit, stále to nestačí. Množství plastů, které končí v přírodě, je skutečně obrovské, a pro jednotlivce je těžké si představit, že by svým zodpovědnějším přístupem mohl něco změnit. Přesto však řešení existuje. Plastové sáčky, obaly a tašky, které většina z nás denně používá, mohou nahradit ekologické nákupní tašky z materiálů, které jsou na pohled naprosto stejné jako běžný igelit, ale na rozdíl od něj jsou biologicky rozložitelné.

Jak fungují biologicky rozložitelné materiály

Na rozdíl od klasických plastů, které se v přírodě rozkládají i desítky tisíc let a uvolňují do okolí různé chemické látky, biologicky rozložitelné plasty se samovolně rozloží během dvou let - a jediné, co po nich zbude, je voda a biomasa. Z těchto materiálů se dají vyrobit ekologické sáčky, tašky, nebo jiné předměty, které mají jinak naprosto stejné vlastnosti jako běžný polyetylen.

Nabídněte svým zákazníkům obaly z biodegradabilního plastu

Současným zákazníkům nestačí jen dobrá cena a kvalitní zboží. Stále více se při nákupu rozhodují také podle toho, jak vaše firma zatěžuje životní prostředí. Pokud svým zákazníkům nabídnete produkty v obalech a taškách z ekologického plastu, bude to pro vás cenná propagace. Na stránkách firmy specializující se na výrobu eko tašek - ekologickeigelitky.cz můžete objednat nejen ekologické tašky, ale i plastové obálky pro zásilky s potiskem, zhotovené z kvalitních materiálů Degralen, což je biologicky rozložitelný polyetylén s nízkou hustotou, a Ecomater, k jehož výrobě se používá pouze přírodních materiálů, jako je například kukuřičný škrob, a je plně kompostovatelný. Samozřejmostí je potisk jakýmkoli logem či sloganem, propagujícím vaši firmu.