Bambusové rolety: Ideální volba pro milovníky přírody

Chcete svůj domov chránit před ostrým sluníčkem, anebo toužíte po větším soukromí? V obou případech je pořízení rolet bezpochyby ideální volbou. Jestliže preferujete spíše přírodní materiály a nudné kovové rolety se vám ani za mák nelíbí, zkuste popřemýšlet nad bambusem.

Ekologický přístup

V dnešní době slýcháme slova jako ekologie či šetrnost k životnímu prostředí čím dál tím častěji. Není se čemu divit, protože naše planeta dostává v současnosti opravdu zabrat, a proto je důležité začít využívat takové materiály, jež nebudou mít na její stav žádný, anebo pouze minimální dopad. Bambusové rolety jsou tím pádem skvělou alternativou oproti roletám vyrobeným z těžko rozložitelného plastu nebo kovu. Bambus, jakožto čistě přírodní materiál, má schopnost se zcela a bez jakéhokoliv negativního dopadu na okolí rozložit.

Velkou výhodou bambusu je i veliká rychlost, jakou roste. Každý den je rostlina vyšší až o několik desítek cm, takže jej lze velice snadno obnovovat na rozdíl třeba od dřeva. Pro svůj růst nepotřebuje tolik živin, jako tomu bývá u jiných plodin. Bambus je též mnohonásobně pružnější než dřevo. Můžete jej tím pádem snáze ohýbat a kroutit, přičemž bez potíží odolá tlaku. Za vším stojí pružná odolná vlákna uvnitř jednotlivých stébel.

Příjemná intimní atmosféra

Když už se někdo rozhodne pro pořízení rolet, jistě řeší, jak bude daný model v jeho interiéru působit. Bambusové rolety jsou vhodné pro všechny milovníky přírodních materiálů v bytě. Mají jedinečnou schopnost vytvořit v místnosti naprosto originální atmosféru, která může působit až intimním dojmem. Tohle ocení hlavně křehké romantické duše, které si rády vychutnávají sílu přítomného okamžiku a svůj domov považují za jakousi oázu klidu.

Ačkoliv přes ně částečně dokáže prostupovat světlo, rozhodně to v tomto případě není na škodu, ba naopak. Jedná se pouze o mírné prosvícení slunečních paprsků, jež vás doma vůbec neomezí. Úplnou tmu ovšem s tímto typem rolet doma nevykouzlíte. Co se týče vašeho soukromí, tak zůstane skryto před zraky zvědavých sousedů, tudíž žádný strach.

Jednoduchá údržba

Jestliže vás od pořízení bambusových rolet odrazuje strach z náročného čištění, děláte velikou chybu. Bambusové rolety jsou totiž na údržbu velmi jednoduché. Jediné, co musíte čas od času udělat, je vzít vlhký hadřík a pomocí něj setřít z rolet nahromaděný prach. Není důvod se obávat jejich vyblednutí, protože vlákna jsou vůči vnějším vlivům a UV záření poměrně dost odolná.

Zaujaly vás bambusové rolety a vážně uvažujete nad jejich zakoupením? Tak to se rozhodně mrkněte do internetového obchodu Vesardi.cz, kde na vás čeká pestrá přehlídka kvalitních produktů. V nabídce naleznete širokou škálu různých rozměrů, a to za dost výhodné ceny.