Kytara pro samouky je ideální pro všechny, kdo nemohou navštěvovat kurzy

Kytara je jedním z nejoblíbenějších hudebních nástrojů. Uplatnění nachází u táboráků, v kapelách i ve vážné hudbě. Každý z žánrů samozřejmě vyžaduje ovládnutí rozličných specifických technik, nicméně pro všechny si je třeba v první řadě osvojit základy hry.

Na kytaru se může naučit každý. Chce to jen čas a pravidelné cvičení

Hra na kytaru se může zdát složitá, nicméně není tak těžké ji ovládnout. Je ale třeba osvojit si ty správné techniky. Mnozí proto navštěvují hudební školy nebo skupinové či individuální kurzy. Ty jsou ale často nákladné, případně požadují po uchazečích složení přijímacích zkoušek. A každý sítem neprojde. Navíc se výuka obvykle koná v přesně stanovených termínech, které je někdy těžké zakomponovat do harmonogramu. Mnozí by se proto raději učili doma. Často ale zjistí, že na to sami nestačí.

Kytara pro samouky je ucelený kurz vhodný pro všechny věkové kategorie

Kytara pro samouky pomůže začátečníkům i těm, kdo chtějí propracovat techniku. Ocení ji zejména ti, kdo mají časově náročnou práci, ale také všichni, kterým vyhovuje individuální plán. Výuku totiž lze přizpůsobit vlastnímu tempu a potřebám. K dispozici je 170 lekcí, zpracovaných ve formě videa. A přístup pres internet je k dispozici v kteroukoli denní dobu.

U táboráku nesmí kytara chybět. Kde najít akordy?

U správného táborového ohně se hraje a zpívá. K tomu je ovšem nezbytné znát texty písní i akordy kytarového doprovodu. Na internetu jsou snadno dostupné písničky na kytaru, které zajistí opravdovou zábavu.

Jak zajistit, aby kytara bavila i děti?

Většina rodičů doufá, že se jejich potomci naučí hrát na nějaký hudební nástroj. A častou volbou je právě kytara. Děti je ovšem třeba správně motivovat a zajistit, aby je vše opravdu bavilo; jen tak budou pilně a s radostí trénovat. Dětská kytara poskytne rodičům užitečné rady, jak vybrat tu pravou kytaru i jak postupovat při učení.