Novostavby v historické metropoli jako lákadlo investorů i obyvatel.

Už jste se někdy procházeli po krásných ulicích hlavního města a jeho unikátním historickém centru? Pak jste mohli zažít jedinečnou atmosféru naší metropole. Ta okouzlí ročně nejen obrovské množství developerů, kteří se v místní prostřední rozhodli budovat svoje novostavby, ale také miliony turistů, kteří do Prahy zavítají každý rok.

Praha má totiž několik skvělých komponentů, které z ní dělají jedinečné evropské město.

Jaké komponenty to jsou? Především nabízí opravdu pozoruhodný mix nevídané historické elegance a nádech vkusné moderní architektury, které jsou jedinečným městským plánem spojeny dohromady. V ulicích naší metropole můžete vidět například futuristickou budovu Tančícího domu, která vyhrála několik architektonických soutěží, hned vedle historického činžovního domu. Co způsobuje, že tyto naprosto odlišné styly mohou takto dokonale splynout v jeden útvar? Příčinou tohoto nevídaného mistrovství je kombinace skvěle dochovaných památek s řemeslnou a uměleckou genialitou moderních architektů.

Tento um můžeme pozorovat na skvěle udržovaném městském plánu, který udržuje jednotný styl městských částí pohromadě. A to je samozřejmě jen jeden z mnoha klíčů k jedinečné pražské atmosféře. V oblasti architektury zde, můžeme najít opravdové historické skvosty, které nemají konkurenci široko daleko. Jako jeden z příkladů můžeme uvést Karlův most, postavený už v roce 1357, kdy samotný vládce a císař říše římské Karel IV, položil základní kámen 9. srpna tohoto roku. A touto jedinečnou stavbou to teprve začíná, protože podobných historických skvostů je zde řada.

Co mají společného historické budovy a současné novostavby? Životní prostředí, ve kterém se chcete pohybovat.

Novostavby vznikají tam, kde najdeme lidi se zájmem o určité místo. Proč mají lidé zájem o Prahu? Protože nabízí řadu možností, které jinde nenajdete. Které možnosti to jsou? Prvním důležitým faktorem jsou samozřejmě důvody ekonomické. Pro lidi z České republiky se uvnitř hlavního města nabízí největší množství pracovních příležitostí z celé země. Lidé z menších měst se dost často stěhují do hlavního města kvůli nízké nezaměstnanosti a téměř každý zde najde své uplatnění. Ceny jsou zde samozřejmě o něco vyšší než v porovnání s ostatními městy, ale to vyváží vyšší příjmy, kterých zde mohou lidé dosahovat.

Pro turisty je místní ekonomika samozřejmě kouzelná, protože s příjmy z jiných zemí se zde žije královsky, kvůli opravdu nízkým cenám v porovnání s ostatními metropolemi Evropy. Čímž se dostáváme k dalšímu důležitému bodu, proč se v Čechách vyplatí investovat do developmentu. Kvalita služeb je zde srovnatelná s velkými evropskými městy, ale zaplatíme za ně mnohokrát i polovinu.

Což samozřejmě platí i o pracovní síle, materiálu a ostatních ingrediencích, které umožňují stavět za přijatelné ceny. Byty v novostavbách si často kupují cizinci z jiných zemí, jelikož jsou místní ceny více než přijatelné, životní náklady jsou velmi nízké a zároveň je zde komfort, služby i veškeré výhody světových metropolí.

Tento zajímavý mix opravdu skvělých vlastností dělá z Prahy opravdové lákadlo nejen pro developery.

Aby na nějakém místě lidé chtěli být, musí mít samozřejmě místo, co nabídnout. A to samozřejmě Praha má. Co patří mezi ty nejdůležitější věci?

  • Skvělé ceny zboží a kvalitní služby

  • Historické centrum plné zábavy a kultury

  • Opravdu velké množství zajímavých pracovních příležitostí

  • Veškerá občanská vybavenost pro spokojený život v jakékoliv fázi života.

Obecně vše sedí a lidé si toho všímají, proto můžeme sledovat každoročně objevuje více zájemců o nákup bytu, než je reálné postavit. Proto se development těší takové popularity a točí se v něm miliardové částky každý rok. Do budoucna doufejme, že se dočkáme menší byrokracie. Ta v současné situaci brzdí celkové množství novostaveb a jsme tak pozadu oproti zájemcům připraveným koupit nemovitost.

A co upřednostňujete vy? Baví vás futuristické novostavby nebo máte raději klasiku? Napište Váš názor!