Sluchátka pro sport, k herní konzoli i do nahrávacího studia

Posloucháte rádi hudbu? Nebo mluvené slovo? Pak se zřejmě neobejdete bez sluchátek. Víte však, na základě jakých parametrů vybrat ta pravá? Poradíme vám!

Bez sluchátek se dnes neobejde většina z nás. Umožňují nám poslouchat nejenom hudbu, ale i sledovat videa, filmy, hrát počítačové hry, a to aniž bychom rušili okolí. Jejich využití je však mnohem bohatší.

Drátová, nebo bezdrátová?

Na trhu se setkáme s různými typy sluchátek, ať již se jedná o sluchátka přes hlavu, do uší, herní sluchátka s mikrofonem, k televizi atd. Speciální kategorií jsou sportovní sluchátka, sluchátka JBL a hit současné doby, sluchátka airpods. Jaká zvolit?

Profesionální přes hlavu

Odpověď na tuto otázku do značné míry závisí na účelu využití sluchátek, ale i kvalitě zvuku, kterou od nich očekáváte. Nejlepší požitek z poslouchané hudby a mluveného slova zprostředkovávají tzv. profesionální sluchátka přes hlavu. Proto se s nimi setkáváme v rozhlasových a nahrávacích studiích.

Bezdrátová

Velké oblibě se těší bezdrátová sluchátka, která, jak prozrazuje jejich název, fungují bez přípojného kabelu. Musíte je ovšem jednou za čas nabít. Ty nejlepší modely však na jedno nabití vydrží až třicet hodin. A k tomu naprosto dokonale eliminují zvuk zvenčí, který v podstatě neslyšíte. Proto jsou ideálním doplňkem i na cesty. Obzvláště v letadle se s nimi velmi dobře usíná. Počítejte však s tím, že jsou o něco objemnější.

Miniaturní

Na rozdíl například od sluchátek do uší, tzv. špuntů. Do kategorie těchto miniaturních sluchátek patří i oblíbené airpody (v originále airpods). Jejich předností je naprosto dokonalý a zároveň miniaturní design. Především ale zprostředkovávají velmi dobrý zvuk srovnatelný s výše zmíněnými sluchátky profesionálními. Neobejdou se však bez bluetooth připojení.

Sportovní

Sháníte-li sluchátka na běhání, vybírejte v kategorii sportovní sluchátka. Praktická samozřejmě jsou opět ta bezdrátová, popřípadě, pokud například s oblibou běháte v dešti, i voděodolná.

Herní s mikrofonem

Jste nadšeným hráčem počítačových her? Pak v hledáčku vašeho zájmu budou sluchátka herní. Ta jsou vybavená mikrofonem a v závislosti na modelu zprostředkovávají maximální požitek ze hry.

Nechte si poradit

Už víte, jaká zvolit? Pokud ne, nechte si poradit od personálu ve specializovaných obchodech. Všechna zmíněná sluchátka seženete například v obchodech Okay spotřebiče. E-shop značky má dokonce všechna sluchátka přehledně rozdělená do několika kategorií. A spousta modelů je momentálně ve slevě. Tak neváhejte!