Jak převážet kola? Bez nosiče to nepůjde!

Češi s oblibou tráví dovolenou na kole. Obzvláště ti, kteří si bez stovky kilometrů denně nedokáží představit volný den. Také plánujete své volné dny strávit s větrem v zádech v cyklo sedle? A vhodným nosičem kol jste vybaveni? Bez něj se totiž na svou vysněnou dovolenou s koly nedostanete. Pokud tedy neplánujete vyrazit za humna.

Motoristů a nadšených cyklistů v jedné osobě v letní sezoně samozřejmě přibývá. Brázdit si to krásnou krajinou na kole rozhodně má něco do sebe. Nezapomenutelný je především ten pocit na konci dne, kdy za sebou máte několik desítek kilometrů. Není se co divit, že cyklistických nadšenců přibývá. Na kole starosti mizí jako mávnutím kouzelného proutku. Jízda prospívá tělu i mysli.

Kola bohužel jsou neskladná

Problémem kol obecně však je jejich neskladnost. Kola se zkrátka špatně převážejí. Jedno kolo ještě do zavazadlového prostoru kombíku nějak vměstnáte, dvě už ale ani náhodou. Nehledě na to, kam v takovém případě naskládat další nezbytné vybavení. Naštěstí na trhu existují sofistikovaná zařízení v podobě specializovaných nosičů kol, s nimiž je transport kol hračkou.

Snadný převoz kol

Kola v podstatě můžete převážet dvěma způsoby - buď na střeše, nebo připevněná k zadním dveřím. Zvolíte-li první variantu, zaměřte svou pozornost na střešní nosiče kol, ve druhém případě se jedná o nosiče kol na tažné zařízení. To je připevněno tzv. otočnou spojkou přímo ke kouli tažného zařízení

Jaký nosič zvolit?

Konkrétní produkt volte především na základě počtu kol, jež by vámi vybraný model měl pojmout. Na e-shopu filonstore.cz se například setkáte s nosiči kol pro jedno až čtyři kola. Stejně jako s nosoči pro jedno až tři elektrokola. Speciální kategorie jsou nosiče na segwaye, motocykly a karbonová kola. Velmi praktické jsou nosiče s výtahem, který vás ušetří zdvihání kol, a také nosiče skládací, které v době nevyužívání nosiče v garáži či jinde zaberou jen minimum místa.

Praktický střešní box

Jednou z hlavních předností nosičů kol na tažné zařízení je skutečnost, že střecha vám zůstane volná například na střešní box, který zase pojme spoustu dalších nezbytností. Velmi kvalitní střešní boxy stejně jako zmíněné nosiče kol, ale i lyží, autonosiče a příčníky najedete například v portfoliu renomované švédské značky Thule. Její produkty jsou nejenže vyrobeny z prvotřídních materiálů, ale také z estetického hlediska skvěle vypadají. Takový střešní box se na vozidle vyjímá doslova jako šperk. A proč si neošperkovat auto, že?