V Brně vznikl projekt, se kterým přispějete na dobrou věc, aniž byste něco zaplatili. Na jeho podporu vznikla i sbírka

Parta studentů z Brna našla způsob, díky kterému přispějete na dobrou věc a neutratíte při tom ani korunu. Za posledního rok ověřili, že to skutečně funguje a vybrali téměř 100 000 Kč. Teď se dostávají do bodu, kdy aby mohli dále dělat to, co umí nejlépe, potřebují pomoc. Z toho důvodu vznikla i kampaň s cílem projektu pomoct.

Podpořit.cz je portál, kde přispějete na dobrou věc dvěma kliknutím myši a bez útraty jediné koruny. Všechno je možné díky online nákupům. Stačí před svým nákupem vyhledat e-shop přes Podpořit, prokliknout se do něj a nakoupít jako vždy. Po provedení nákupu pošle obchod až 25 % z ceny objednávky na dobrou věc.

V praxi to funguje tak, že když si chcete objednat sluchátka, vyhledáte na Podpořit.cz Mall.cz a do obchodu se prokliknete. Potom nakoupíte stejně jako vždy. Jakmile objednávku dokončíte, obchod za to že jste přišli přes Podpořit, pošle část své marže na dobrou věc.

Může to být ještě snazší? Může!

Když si chcete celý postup usnadnit, stačí si stáhnout doplněk do prohlížeče. Jakmile pak navštívíte některý z partnerských e-shopů, vyskočí Vám tlačítko po jehož stisknutí automaticky přispíváte a nemusíte se tak bát, že na Podpořit zapomenete.

V Podpořit odvedli pěkný kus cesty 

Se svými uživateli například pomohli:

  • Terezce z Prahy, která trpí mozkovou obrnou. Aby mohla začít chodit do školky, potřebovala speciální sluchátka a lekce logopedie. To pro ni dokázali zařídit.

  • Olomouckému mobilnímu hospicu Nejste sami pomohli získat penízky na notebook, který teď slouží lékařům v terénu pro monitorování pacientů.

  • a spoustě dalším..

Nyní stojí projekt před výzvou, kterou potřebuje zvládnout. Aby se mohl dále rozvíjet, potřebuje vytvořit speciální funkce webových stránek, jejichž programování bude něco stát. Jelikož se ale jedná o dobročinný web, nezbývají na jeho vývoj peníze. Jestliže vás myšlenka projektu zaujala, nejlépe uděláte, když samotnou kampani podpoříte.