Jak nahlásit zaměstnance na německý fond dovolené SOKA BAU?

Není žádným tajemstvím, že v Německu si na mnohých pozicích vyděláte daleko lepší peníze než v Česku, práce je prostě lépe placená. I to je důvod, proč řada stavebních firem vysílá své dělníky do Německa. Firma vydělá více a zaměstnanci jsou také spokojení. S posíláním zaměstnanců k našim západním sousedům je však spojena také jistá administrativa.

SOKA BAU je dovolenková pokladna a pokladna pro dorovnávání mezd ve stavebnictví. Zajímat by se o ni měli všichni, kdo posílají do Německa stavební pracovníky, protože jí tyto zaměstnance musí nahlašovat. Osvobozeni jsou zaměstnanci vykonávající práce nesouvisející přímo se stavebnictvím (topenářství, elektroinstalace apod.), avšak jelikož SOKA BAU posuzuje každou firmu zvlášť, je nutné si vyřídit osvobození.

Opravdu je nahlášení do SOKA BAU nutné?

Nahlášení zaměstnanců do SOKA BAU je povinné, německé úřady byly poměrně tolerantní v prvním roce po zavedení, avšak dnes už vám nikdo ignorování této povinnosti tolerovat nebude. Pokuty jsou dost vysoké.

Přihlášení na SOKA BAU není složitý proces, ale vyžaduje dodání celé řady dokumentů (smlouva o dílo, občanský průkaz, výpis z obchodního rejstříku atd.) a vyplňování formulářů. O věc byste se měli začít zajímat s dostatečným předstihem, zaměstnanci musí být nahlášeni nejpozději den před odjezdem za prací do Německa.

Jak zaměstnance přihlásit?

Informace o postupu můžete najít přímo na německých webových stránkách Soka-bau.de. Stránka je vícejazyčná, základní info tam najdete i v češtině. Přesto se připravte, že vám celý proces zabere spoustu času.

Většina stavebních firem se tedy raději obrátí na poradenskou společnost, která vše vyřídí za ně. Pomoc s přihlášením do SOKA BAU českým stavebním firmám nabízí například TJ-Legal. Neváhejte je kontaktovat s předstihem, průměrná doba na přihlášení do SOKA BAU je totiž tři týdny.