Potrubní přeprava v provozech šetří čas i náklady

Přepravit velké množství surovin z jednoho místa na druhé v rámci jednoho podniku bývá častý problém, který firmy řeší. Potrubí může vše usnadnit.

Rychlejší přeprava

Palety nebo vaky či pytle, které se převáží tam a zpět, vyžadují pro přepravu mnoho času i financí. Suroviny, které potřebujeme z jedné fáze výroby přesunout na druhou, se liší podle zaměření daného podniku. Mixování směsí z různých surovin, jejich balení a vážení, to vše vyžaduje přesnost a také čistotu. Potrubní stavebnicové systémy umí za krátký čas přepravit velké množství surovin za dodržení vysokých hygienických standardů, jsou tak vhodné i pro farmaceutický či chemický průmysl a samozřejmě potravinářství, kde je jakékoli znečištění naprosto nepřípustné. Potrubní soustava Food Grade je určena právě pro potravinářský průmysl, splňuje všechny požadavky evropské směrnice EC1935/2004 i americké FDA. Lze ji tak používat pro přepravu jakýchkoli surovin bez obavy z možného znečištění. Přeprava potrubím dokáže ušetřit čas i náklady, je možné ji využít i pro dodání surovin k míchacím nádobám. Směsi koření, ovesné müsli nebo čaje se skládají z více surovin, které mají přesně stanovené poměry. V měřítku průmyslových výroben nelze vše vážit a dávkovat ručně, potrubní systémy tak zajistí i vážení a přesné odměření pro jednotlivé suroviny.

Podle požadavků

Kromě potravinářství nebo farmacie má potrubní přeprava využití i v mnoha dalších odvětvích průmyslu. Výroba granulí a krmiv pro zvířata, hnojiva, části rostlin, prášky, piliny a další sypké suroviny lze přepravovat potrubím z nerez oceli kamkoli je potřeba. Instalace systému je díky rychlospojkám a připraveným dílům jednoduchá a vytváří se na míru potřebám daného provozu, možnosti potrubí jsou široké. Hodí se do různého prostředí, maximálně těsní a je hygienicky čisté.

Potrubí pomáhá také při recyklaci, snadno s ním lze přepravit plasty, sklo či dřevo a využívá se také pro tvorbu odsávacích a filtračních systémů.