Půjčka ihned až do 300 000 Kč třeba na podnikání

Nosíte v hlavě úžasný nápad, ale chybí vám finance na jeho realizaci? Půjčka může být řešením. Problém je, že v bance bude žádost o takovou půjčku poměrně zdlouhavá, a pokud nejste vzorový klient, šance na skutečné získání úvěru jsou malé. Právě proto čím dál více lidí zkouší nebankovní půjčky.

Jejich výhodou jsou jednak mírnější podmínky, jednak vyšší rychlost. Potřebujete-li peníze ihned, není o čem přemýšlet, spásou je pro vás nebankovní úvěr online. Je jich ale celá řada, takže jak vybrat ten nejlepší?

Místo úroku sledujte RPSN

Téměř každá půjčka ihned láká na nízkou úrokovou sazbu. Místo tohoto čísla se ale dívejte raději na RPSN, tedy roční procentuální sazbu nákladů. Ta zahrnuje veškeré náklady na půjčku, tedy včetně poplatků za nejrůznější věci. Není výjimkou, že poskytovatel úvěru láká na nízký úrok a pak si naúčtuje spoustu dalších poplatků, takže úvěr ve finále není až tak výhodný a u konkurence byste pořídili lépe.

Pohlídejte si dobu odeslání peněz na účet

Drtivá většina rychlých úvěrů funguje tou formou, že vám peníze dorazí na účet. Půjčka v hotovosti je dnes spíš přežitek právě z důvodu rychlosti odesílání na účet. Penězi je možné disponovat již do několika desítek minut od odeslání žádosti o půjčku.

Využijte možnost prvního úvěru zdarma

Mnoho nebankovních poskytovatelů nabízí první úvěr zdarma, tedy bez úroků a poplatků. Zaplatíte pouze tolik, kolik jste si vypůjčili. Samozřejmě pouze v případě, kdy úvěr splatíte včas. Nabídky bývají také omezené na nižší částky.

Prostudujte si, co musíte dokládat

Nebankovní úvěry jsou určené i těm, co mají nějaký ten škraloup, například zápis v registru. Neznamená to ale, že by se půjčovalo úplně komukoliv. Určitě vám nepůjčí, jste-li v insolvenci. Také potřebujete doložit nějaký příjem. Podívejte se, jaké údaje musíte při žádosti o konkrétní půjčku dokládat a zda splňujete podmínky. Na druhou stranu, jak uvádí například CashLendy u své půjčky až do 300 000 Kč, žádost o úvěr je nezávazná a zdarma. Za zkoušku člověk nic nedá.