Pracujte v social media marketingu

Pokud vás monotónní úkoly nenaplňují a poohlížíte se spíše po kreativním tvoření, nadchne vás po všech stránkách práce v social media marketingu. Vyznáte se v sociálních médiích a rozumíte i digitálnímu marketingu? V následujících řádcích vám představíme pozice, které by vás mohly zaujmout.

Sociální média se používají napříč různými firmami, protože se jedná o kanály, přes které je možné budovat brand, prodávat produkty i služby a dostávat se do povědomí široké veřejnosti. Kariéra v social media marketingu je vskutku zajímavá, a to nejen obsahem, ale i finančním ohodnocením.

Budujte obsah, tvořte komunitu

Baví vás sdílet obsah a budovat či rozvíjet komunitu? Sociální média vám dávají prostor ukázat, co vlastně umíte. Někdy experimentujete, zejména když se změní algoritmy, jindy tvoříte kreativní, možná až extravagantní obsah, který zaujme. Pamatujte však na to, že poměrně značnou část strávíte na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Instagram, LinkedIn a další.

Ponořte se plně do virtuálního světa sociálních sítí

Budete mít příležitost experimentovat se svou kreativní stránkou, navíc budete mít velký prostor pro růst v rámci marketingového odvětví.

Social media manager

První možností je stát se social media managerem, který pracuje s českými i zahraničními značkami. Budete vytvářet obsah i budovat brand, navíc se postaráte o komunitní management.

Project manager

V případě, že se vidíte spíše v koordinaci projektů, vedení týmu a komunikaci s klienty, nabízí se vám pozice projektového managera, který má na starost vytváření plánů i harmonogramů k projektům a produkcím, rozdělování úkolů a monitorování pokroků v projektech.

Grafik

Jestliže umíte s grafickými programy, možná se vidíte spíše v pozici grafika, který vytváří zajímavé příspěvky, bannery i grafické manuály.

Staňte se součástí týmu společnosti Socialmind.