Registrujte si ochrannou známku snadno a rychle prostřednictvím internetu

Pokud jste úspěšní ve svém podnikání, dříve nebo později se konkurenti pokusí vaše služby nebo zboží napodobit, díky čemuž se „svezou“ v odlesku vašich úspěchů. Jak tomu zabránit? Něco dělat můžete, a to je registrovat ochrannou známku.

K čemu je dobré registrovat si svou ochrannou známku?

Registrací ochranných známek se rozumí to, že díky určitému grafickému znázornění spotřebitelé rozeznají váš produkt od konkurence. Částečně také zabráníte napodobování. K dalším pozitivním efektům patří zvýšení důvěryhodnosti u zákazníků, obrana před zneužitím vašeho loga nebo sloganu a zjednodušení procesu uvedení nového produktu na trh.

Jak vlastně probíhá registrace?

Registrovat je možno pouze takovou ochrannou známku, které ještě nikdy není blokována a která je nezaměnitelná. Rejstřík ochranných známek je volně přístupný na internetu a lze si ověřit informace o všech registrovaných i volných známkách. Pokud si známku vyřídíte, platí 10 let a poté si ji můžete prodloužit. Za registraci ochranných známek se platí poplatek a je třeba si ji „oběhat“ na úřadech. Konkrétně se jedná o Úřad průmyslového vlastnictví. Registrace má několik kroků, které navazují a mají svou zákonnou dobu trvání. Nechce se vám do tohoto procesu, ale přitom víte, že by byl prospěšný? Můžete si to značně ulehčit díky online službě s názvem Patentoid. Jak to celé funguje?

Vyřízení vám usnadní služba Patentoid.cz

Na stránce www.patentoid.cz si můžete ochranné známky zřídit jednoduše a rychle. Není třeba obíhat úřady, administrativa bude vyřešena za vás. Registraci ochranných známek vyřídíte kompletně online a ušetříte si drahocenný čas. Služba je určena především pro podnikatele, firmy a živnostníky. Ocení ji ale i provozovatelé webových portálů, vydavatelé, manažeři a marketingoví specialisté. K vyřízení je třeba plná moc, vyplnění formuláře podle jasně definovaných kroků. Po zaplacení ceny za zpracování ochranné známky, ve které je zahrnut i správní poplatek, již nic nebrání tomu, aby byl proces vyřízení ochranné známky úspěšný.

Registrovat je možno pouze takovou ochrannou známku, které ještě nikdy není blokována a která je nezaměnitelná.