Venkovní nebo vnitřní rolety?

Stavíte dům nebo rekonstruujete byt? Obyčejné záclony a závěsy už dávno vyšly z módy, dnes se hojně využívají venkovní a vnitřní rolety či žaluzie, které Vám zajistí skutečně účinné stínění. Pokud nevíte, jakou stínící techniku vybrat, připravili jsme pro vás několik tipů, které vaši koupi určitě usnadní. Ačkoliv rolety nejsou na okně podmínkou, vypadají velmi efektivně, jsou schopné odstínit sluneční paprsky a také tepelně izolovat.

Vnitřní žaluzie - nejlevnější řešení

Moderní vnitřní žaluzie jsou tak oblíbené především pro svou příznivou cenu. Vyrábějí se v celé škále variací - jako klasické hliníkové žaluzie, s nimiž se můžeme dnes běžně setkat na mnoha místech. Dále se velké oblibě těší také žaluzie plisé nebo látkové rolety. Kazeta se žaluzií nebo s roletou se vždy umístí uvnitř nad okno a pak se ovládá buď manuálně nebo elektricky. Elektrické ovládání je mnohem komfortnější, musíte si za něj ale připlatit.

Venkovní rolety pro náročné

Pokud chcete účinně zastínit svůj dům a případně ho i tepelně izolovat, abyste zabránili během léta průniku ostrých slunečních paprsků a v zimě zase unikání tepla ven z domu, jsou pro vás venkovní rolety ideálním řešením. Umísťují se z venku na okna a je dobré na ně myslet již při stavbě rodinného domu.

Sítě proti hmyzu a další doplňky

Bohatou nabídku venkovních i vnitřních rolet do plastových, dřevěných, hliníkových a dalších oken vám přináší webové stránky hixon.cz, na kterých naleznete nabídku produktů a jejich vzorníky. Firma se specializuje také na montáž a na prodej různého doplňkového sortimentu, kterým jsou například sítě proti hmyzu. Ty můžete do oken umístit pouze dočasně nebo i trvale. Hodí se především během jarních a letních měsíců, jelikož vás ochrání před komáry, mouchami, vosami a dalším nepříjemným hmyzem.