IT Done – zkušený správce vašeho serveru

S informačními technologiemi se nějakým způsobem musí vyrovnat všechny firmy. Bez počítačů, tiskáren a dalších elektronických vychytávek už dnes podnikat nejde. Ne všichni jsme však počítačoví odborníci a ty mršky občas dokážou pěkně potrápit. Od toho tu jsou zaměstnanci IT Done.

Česká firma IT Done je poměrně nová společnost, která však spolupracuje s významnými technologickými firmami. Působí po celé ČR, většinu služeb totiž zvládne řešit vzdáleně. Zabývá se širokým spektrem činností ohledně počítačů, nejvíc se však soustředí na servery a konfigurace linuxových serverů.

Servery v datových centrech i ve firmách

Odborníci z IT Done nejčastěji instalují a konfigurují webové a aplikační, databázové, poštovní servery, sdílená datová úložiště, zálohovací systémy a další. Upřednostňují linuxové distribuce Debian a CentOS, po domluvě nemají problém s jinými.

Servery, které spravují, se liší podle firem. Některé si je nechávají umísťovat do datových center, jiné mají raději server na své pobočce. IT Done má zkušenosti s oběma možnostmi, správa Linux systémů se stejně provádí na dálku, takže je to ve finále jedno. Za svými zákazníky jezdí jen v těch nejnutnějších případech, jsou to totiž zbytečné výdaje za cestu.

Hardwarová realizace se také liší podle požadavků firmy. IT Done dodává buď profesionální servery od DELLu nebo je „skládá“ z kancelářských PC. Výhodou řešení DELL je NBD (Next Business Day) záruka, v rámci níž při je server při nefunkčnosti opraven a do 4h od nahlášení poruchy. Menší firmy si však vyřeší se skromnějším řešením. Serverový software se dá nainstalovat i na běžný kancelářský počítač.

V IT Done samozřejmě umí i serverové systémy od Microsoftu (Windows Server, Microsoft Exchange Server, Active Directory, atd.), ale upřednostňují open source software. Dělají to i v zájmu zákazníka, který pak nemusí platit za SW, jen za konfiguraci.