Zlepšete domluvu se svými sousedy

Možná už jste v životě přišli na to, že lidské vztahy jsou především o komunikaci. V těch sousedských to není jinak – na všem se dá domluvit. Problém je, jak komunikaci realizovat, když sousedé věčně nejsou doma a nechtějí chodit na společné schůze.

Problémy s domluvou se nejčastěji objevují mezi obyvateli panelových domů. Čím více pater dům má, tím větší potíže s komunikací bývají. Málokdy se pak podaří sejít se pohromadě a projednat důležitá rozhodnutí. Vždycky se to někomu nehodí, jiný nechce přijít a dalšího to vůbec nezajímá. Jak z toho ven?

Pomůže webová aplikace Sousedé.cz

Nejen pro obyvatele bytů, bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek je určena webová aplikace Sousede.cz. Zefektivňuje komunikaci mezi lidmi ve vašem přímém sousedství a okolí, i když bydlíte v rodinném domku. I tam je totiž potřeba občas něco vyřešit společnými silami.

Portál Sousede.cz má více než desetiletou historii a jeho používání je dostupné komukoliv zcela zdarma. Kdo přijde bez přihlášení, uvidí jen zprávy z dané oblasti, mapu kriminality ČR a další užitečné informace. Brány do světa snadnější komunikace se sousedy se otevírají až po registraci.

Pochopitelně je nutné, aby se registrovalo více lidí bydlících vedle sebe nebo ve stejném domě, jinak systém ztrácí smysl. Pro většinu obyvatel je to však daleko přijatelnější varianta než chodit na pravidelné schůze. Raději si sednou k počítači nebo vezmou do ruky mobil a přečtou si, co se v domě děje nového, co je v plánu a k čemu by měli vyjádřit svůj názor.

Dokumenty, kontakty i diskuze

Do skupiny sousedů lze nahrávat dokumenty a fotky. Na virtuální nástěnce mohou viset důležité poznámky, společné otázky se řeší v diskuzi. Informace o nových příspěvcích chodí členům skupiny e-mailem. A kdyby bylo přece jen potřeba něco projednat osobně, je v systému i seznam kontaktů na všechny připojené.

Nestálo by za to tenhle moderní princip navrhnout svým sousedům?