KOVONA SYSTEM, a.s.

Průmyslová 2007

737 01, Český Těšín

  • +420 558 764 111
www.kovona.cz

Předmět činnosti firmy KOVONA SYSTEM, a.s.

Velkosériová kovovýroba na zakázku včetně subdodávek a povrchové úpravy, zpracování plechů, trubek a profilů na CNC strojích, laserové řezání trubek a plechů, práškové lakování, kovové policové regály, kovový nábytek.

Výroba a prodej ocelových otevřených profilů válcovaných za studena (profily L, U, C, speciální profily pro stavebnictví, dopravní techniku, nábytkářský průmysl apod.) 
Výroba a prodej ocelových uzavřených profilů válcovaných za studena (svařované uzavřené profily, trubky) 
Děrování profilů, dělení profilů, úprava konců profilů 
Výroba a prodej speciálních profilů dle požadavku zákazníka 
Velkosériová kovovýroba - válcování, dělení, řezání, ohýbání trubek, profilů, tváření, lisování, děrování ohraňování plechů a profilů, svařování, ...

Válcování otevřených a uzavřených tenkostěnných trubek a profilů 
Uzavřené ocelové profily jsou válcovány na menších linkách, které jsou primárně určeny k výrobě podélně svařovaných tenkostěnných trubek. Linky jsou vybaveny automatickými střihacími mechanismy, válcované profily jsou děleny střihem letmo. Otevřené ocelové profily jsou válcovány na linkách, které umožňují dosažení vyšší flexibility produkce z hlediska nabízeného sortimentu a rozsahu dílčí zakázky. Minimální velikost výrobní kampaně je 3 tuny u profilů základních tvarů, u speciálních profilů po dohodě. 

Dělení trubek, profilů, řezání laserem 
Kovona System nabízí rozsáhlé technologické možnosti dělení trubek, profilů a plošného materiálu včetně technologie řezání laserem a dělení svitků. Stříhání plechů na tabulových nůžkách, řezání laserem plechů, řezání laserem trubek a profilů, dělení trubek a profilů na dělícím centru. 

Ohýbání tenkostěnných trubek a profilů 
Kovona System nabízí technologické možnosti ohýbání trubek a profilů, včetně bezdeformačního ohýbání trubek a profilů. 

Tváření plechů - lisování a ohraňování 
Kovona System nabízí lisování a ohraňování plechů. Disponuje několika desítkami pracovišť pro postupové a ruční lisování plechů. Jedná se o excentrické a hydraulické lisy s lisovací silou do 2 000 kN. Maximální tloušťka výchozího materiálu je 2,5 mm, maximální šířka plechu do 700 mm. Dále disponuje několika pracovišti pro strojní ohraňování plechů. 

Vysekávání a děrování plechů, trubek a profilů 
Vysekávání a děrování plechů je standardně prováděno na lisech nebo NC strojích. Vysekávání a děrovaní uzavřených i otevřených profilů je realizováno na výstředníkových lisech nebo automatizovaných děrovacích pracovištích. U otevřených profilů je děrování často včleněno do procesu válcování. 

Automatické závitování a flowdrill 
Kovona nabízí znalosti a technologické možnosti pro závitování a využití technologie flowdrill. Aplikace těchto technologií do plechu, uzavřených a otevřených profilů. Realizace procesů je možná pro materiály s minimální tloušťkou stěny 1 mm. 

Odporové a obloukové svařování včetně technologie robotického svařování 
Svařování trubek, profilů i plechů je realizováno ručně nebo s využitím robotů. Standardně jsou aplikovány metody TIG a MIG. 

Povrchová úprava práškovými nátěrovými hmotami, práškové lakování 
Kovona System nabízí technologické a kapacitní možnosti pro práškové lakování na automatických linkách (technologie komaxit). 

Kovové regály 
Kovové regály jsou tradičním produktem společnosti Kovona System. V nabídce naleznete široký sortiment kovových regálů pro širokou oblast použití. Např. kovové regály pro archivy, kovové regály pro kanceláře, regály do garáží, dílenské regály, kovové regály prodejen, skladovací regály, kovové regály pro ateliéry, regály do sklepů, spíží apod. V široké nabídce naleznete nejen kovové regály, ale i regály s policemi z laminované nebo surové dřevotřísky. Novinka na trhu policových regálů - univerzální montovaný regál FUTUR. 

Kancelářský nábytek 
Výroba kancelářského nábytku. Psací stůl pro kanceláře a domácnosti, interiérový trubkový regál s laminovanými policemi, univerzální skládací šatní věšáky. 

Dílenský nábytek 
Vyrábíme dílenský nábytek. Dílenské stoly - pracovní stoly určené pro dílny a garáže, šroubovaná plechová konstrukce z plechů, pracovní deska z překližky, perforované nástěnné panely pro ukládání nářadí, nástěnné skříňky na nářadí, dílenské vozíky, vozíky na nářadí a materiál určené pro dílny a garáže. 

Lis na PET lahve 
Nabízíme univerzální lis na PET lahve Ecopress.

Další informace o firmě KOVONA SYSTEM, a.s.

  • Další telefon : +420 558 764 120
  • IČ : 25855646
  • DIČ : CZ25855646
  • Počet zaměstnanců : 700
  • Datum založení : 1.1.1904
  • Výrobce : ano
  • Distributor : Ano
  • Dovozce : Ano
  • Vývozce : Ano

Klasifikace a obory firmy KOVONA SYSTEM, a.s.